Kevin Costner Mad-Mops
5.9.2004 - 12.3.2017                  


     Tak jsem zase brouzdala po internetu. Můj počítač už vyhledává slovo mops a všechny jeho světové varianty jen co ho zapnu. Dneska mi padla do očí nabídka štěňátek ze Slovenska. Ze známé chovatelské stanice MAD-MOPS. Mají volné dva kluky, posílají mi fotky, jednoho si vybírám. Dokonce dostanu možnost vybrat si jméno od K. Kdo je mým tajným idolem je tudíž známo celému světu.
     Jedeme na Slovensko. Na otočku, cesta dlouhá. Pan chovatel, kolega veterinář,přinesl vystrašený mopsí uzlíček, ten se okamžitě počůral a přiznám se, že se mi vůbec nelíbil. Měla jsem v paměti Natašu, která k nám přišla ve věku 6 týdnů jako kouzelné malé klubíčko. Tohle bylo hubené, nohaté, s obrovskýma ušima. Pan chovatel mi jen řekl, že jsem si ho vybrala sama, podle fotek, sám mi nabízel druhého pejska. Povzdechla jsem a vzala si štěně na klín. Strašně se bálo, ale na klíně už zůstalo a jeli jsme zpět do Čech.
     Měla jsem obavy, jak se sžije s tou smečkou co na něj čeká doma. Malý vystrašený mopsík mne však překvapil. Doma hned vyštěkal kde co, postavil zbytek smečky do latě a je z něj velitel.
     Doma byli všichni překvapení, co jsem to přivezla. Ošklivé a strašně to páchlo. Dlouho očekávaný Kevin Costner šel rovnou do sprchy. Začal vonět, ale ošklivý zůstal.
     Časem se ale hodně věcí změní. Z ošklivého káčátka vyrostla krásná labuť. Dneska je Kev rozpustilý puberťák, který doma dělá škodu jako žádný mops před ním, okusuje vše dřevěné a nerozlišuje staré schody od nového rustikálního nábytku. A neumí chodit po schodech!
     Začínáme se chystat na první výstavy. Učíme se chodit s obojkem, na vodítku a stát na stole a ukazovat zuby. Po prvních křečovitých pokusech to začíná vypadat nadějně. Ještě že začíná jaro, abychom si vytrénovali svaly a zpevnili kostru. Bude se to na výstavách hodit.